INFO-KAJAK
MAPA  STRONY
SZLAKI  KAJAKOWE
NASZE USŁUGI
KONTAKT  i   DOJAZD
USŁUGI  OBCE
SPŁYŃ  Z NAMI
KAJAKOWE   LINKI
MSZA ŚW. na szlaku
O  NAS
PODZIĘKOWANIA
AGROTURYSTYKA
DEUTSCH
FOTO ALBUM
DUNAJEC I POPRAD 2009
SPŁYWY EKSTRMALNE
   
 Naszą sztandarową imprezą jest  "Złota Jesień na Rurzycy"
dziesiątki razy odbyłem spływ Rurzycą, i nabrałem przekonania iż Dolina Rurzycy jest najpiękniejsza w czasie złotej jesieni, chcąc podzielić się jesiennym urokiem Rurzycy, zaprosiłem kajakowych "Wagabundów" i tak się zaczęło. Po drugiej złotej jesieni na Rurzycy - wici się rozeszły, ilość zainteresowanych przekonała mnie by organizację spływu przekazać PTTK i wypaliło na trzecim spływie było ponad siedemdziesiąt osób.
Informacje na temat spływu   Pomorski Wojskowy Oddział PTTKSprzątanie szlaku kajakowego  "Dobrzyca"

W ubiegłym roku zebraliśmy z rzeki ok.pięć metrów szesciennych zdobyczy cywilizacji
Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w sprzątaniu Dobrzycy.
Jako organizator zapewniam nocleg na strychu lub we własnym namiocie, kajak - płyniemy dwójkami jednoosobowo, transport i jeden gorący posiłek dziennie.
Termin 10 maj  2009r.

25 i 26 kwietnia odbyło się sprzątanie Piławy zainicjowane przez Towarzystwo Przyjaciól Piławy. Ocinek od początku do Szwecji sprzątalo w/w stowarzyszenie, a od Szwecji do końca szlaku Stowarzyszenie "Kraina Lasów i Wody".

Z Piławy zebraliśmy ponad dziesięć metrów sześciennych śmieci. Samorządy zorganizowały odiór odpadów.
Ekipa sprzątająca odcinek Szwecja - Głowaczewo po dotarciu do Duńskiej hodowli ryb, miała przepełnione kajaki odpadami i zbrakło worków, wobec czego zwróciła się z zapytaniem do Duńskiego właściciela fermy rybnej czy można pozostawić śmieci do poniedziałku, a gmina je odbierze.
Pan Duńczyk widząc taką akcję sprzątania rzeki dostarczył worki i zapewnił że śmieci będą przekazane firmie z którą ma umowę na odbiór odpadów. To jest tam gdzie jest najlepiej ułatwiona przenoska na Piławie. Na fotkach ekipa sprzątająca odcinek Głowaczewo - Zabrodzie.